Odpust parafialny św. Jadwigi Śląskiej
Poprzedzone było to święto 40-godzinnym nabożeństwem połączonym z adoracją Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. O. Krzysztof głosił kazania na każdej Mszy św. w piątek, sobotę
i niedzielę. Mówił o wierze, o miłości Boga, a także w sposób ciekawy i przystępny dla każdego o św. Jadwidze Śląskiej, patronce naszej parafii.


Niedziela, 20 października to także Dzień Misyjny w całym Kościele katolickim. Stąd też o. Krzysztof mówił również o misjach i misjonarzach oraz prosił o trzy rzeczy: modlitwę w intencji misji i misjonarzy, o zawierzenie swoich trosk i problemów misjonarzom oraz o wsparcie inicjatyw misyjnych i zakonu oblatów poprzez ofiary składane po Mszy św. przy nabywaniu specjalnego kalendarza misyjnego z papieżem Franciszkiem na okładce...


Na zakończenie Mszy św. odpustowej celebrans oraz  kapłani z naszej parafii, z parafii Matki Bożej Bolesnej, z parafii św. Floriana z Brwinowa oraz innych parafii naszego dekanatu poprowadzili wiernych w procesji odpustowej wokół kościoła.


Tu bielanki sypią kwiatuszki przed Najświętszym Sakramentem...


o. Krzysztof z Najświętszym Sakramentem pod baldachimem.


sympatyczny gość z Warszawy, z parafii św. Tadeusza Apostoła...
tak, nie kto inny, a ks. Rafał Łaskawski...

Niedziela odpustowa to dzień rozprowadzania nowego numeru "Jadwiżanki". Pomagali w tym
harcerze z drużyny Patryka Kocielnika oraz harcerki z zastępu Marty Borządek.


Kurier "Jadwiżanka" ma swoich stałych czytelników, a Zespół Redakcyjny (dość liczny, bo liczący obecnie 22 osoby!!!) przygotował 28-stronicowe wydanie kolejnego numeru.


Na zdjęciu - drużyna Patryka Kocielnika, oferująca także kalendarze Skautów Europy.


Na jednej z Mszy św. mogliśmy zauważyć przygotowującą się do niej scholę dziecięcą pod kierunkiem Pani Katarzyny Klonowskiej.


Tradycją wszystkich odpustów są oczywiście straganowe atrakcje: wata cukrowa, obwarzanki, zabawki i balony, a także - niestety - głośne w użyciu petardy, kapiszony, korkowce. Ale ten hałas miał i dobrą stronę: informował pobliskie otoczenie o odbywającym się odpuście...

Dobrze, że modlitwy i śpiewy dominowały tak w przygotowaniach, jak i podczas samego odpustu.

Księgarnia na Miodowej z Warszawy przygotowała specjalne stoisko z książkami i filmami fabularnymi na DVD. Można było kupić m.in. Biblię, Dzienniczek św. Faustyny, filmy z serii "Ludzie Boga": "Maryja z Nazaretu", "Bł. Karol Gnocchi - Ojciec Miłosierdzia" oraz "Różaniec ze Świętym Papieżem" (Modlitewnik i piękny różaniec papieski w prezencie...).


2013-10-20 17:47:18 | drukuj
Msze św. i nabożeństwa
Niedziela:
7.00, 8.30, 10.00, 11.15, 12.30, 18.00
Dni powszednie:
7.00, 8.00, 18.00
Nabożeństwa>>
Kancelaria Parafialna
ul. Kościuszki 41
05-822 Milanówek
tel.: 022 758 35 42
więcej informacji>>
Biblioteka Parafialna
Polecamy

poprzednie zamknij następne